برنج شیرودی

خرید برنج شیرودی برنج شیرودی از نوع برنج های پرمحصول و درجه یک می باشد که در استان های شمالی کشور شامل گیلان و مازندران کشت می‌شود. برنج شیرودی از کیفیت و طعم خوبی برخوردار است.همچنین برنج شیرودی به دلیل داشتن ویژگی هایی همچون خوشپخت و مجلسی بودن و قیمت کمتر نسبت به دیگر انواع برنج از محبوبیت خاصی برخوردار است.

 ویژگیهای برنج شیرودی

 برنج شیرودی نسبت به انواع دیگر برنج از جمله برنج هاشمی، کشت دوم و طارم از عطر و بوی ضعیف تری برخوردار است و به همین دلیل قیمت مناسب تری دارد و بیشتر جهت مصرف مجالس، رستوران‌ها و ارگان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. مواردی که باعث شده برنج شیرودی در مقابل محصولات خارجی هم رده خود جایگاه بهتری داشته باشد، قیمت مناسبتر و کیفیت بیشتر آن است. لازم به ذکر است که برنج شیرودی نسبت به دیگر انواع برنج پرمحصول، دانه های بلندتر و کشیده تری دارد و مقاومت آن در برابر آفات و بیماری های رایج در مزارع بیشتر است.همچنین برنج شیرودی از ترکیب و اصلاح نژاد برنج های خزر و هاشمی به دست آمده است. به همین دلیل از نظر کیفیت پس از طارم، هاشمی، اصفهان علی کاظمی قرار دارد. با ماندگاری عطر و طعم آن افزایش می یابد نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که با گذشت زمان  عطر و طعم این برنج افزایش می یابد. همچنین هنگامی که دانه های برنج شیرودی را لمس می کنید متوجه ظرافت و لطافت آن می شوید. رقم شیرودی در استان مازندران و شهر قائمشهر کشت می شود که از ارقام بسیار با کیفیت و از پخت و طعم عالی برخوردار است.

مزایای برنج شیرودی

قیمت پایین این محصول باعث می شود تا بتوان برای مراسم هایی با جمعیت بیشتر مانند مراسم نذری و غیره و همچنین جهت مصرف رستوران‌ها و سلف سرویس دانشگاه ها از این برنج استفاده کرد.یکی دیگر از خواص برنج شیرودی ماندگاری بسیار مناسب آن بعد از پخت می باشد. که این موضوع میتواند یکی از مهمترین  فاکتورها برای انتخاب برنج با کیفیت باشد. زیرا برخی از برنج ها بعد از مدت زمانی بسیار کوتاه، کیفیت اولیه خود را از دست می دهند. یکی از انتخاب های اصلی برای مصرف کارخانه ها، شرکت ها یا گروه های صنعتی بزرگ، برنج شیرودی است؛ چرا که از برنج های پر محصول خوب  ایرانی است و قیمت مناسب تری را دارا می باشد .با اینکه برنج شیرودی از برنج های میان رده شمال است، اما باز هم در کنار برنج های  محبوب شمال، از کیفیت مطلوبی برخوردار است.برنج شیرودی محصول استان مازندران است و کشاورزان آمل، چالوس و تنکابن نسبت به سایر مناطق به کشت آن روی می آورند. نام دیگر برنج شیرودی، استخوانی شیرودی است. برنج شیرودی از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به برنج طارم و هاشمی می باشد. همچنین از لحاظ عطر و بو کمی در درجه پایین تری از دو مورد نامبرده می باشد و نسبت به نمونه های خارجی خود از کیفیت بیشتری برخوردار است. برنج شیرودی را می توان به دو روش کته و آبکش طبخ کرد.

 روش آبکش برنج شیرودی:

ابتدا ۱ تا ۲ ساعت برنج را داخل آب خیس کنید و مقداری نمک به آن اضافه کنید و سپس آن را روی حرارت بگذارید تا به جوش آید پس از اینکه دانه های برنج نرم شد آن را آبکش کنید. در این مرحله می توانید برای قد کشیدن بیشتر برنج یک پیمانه آب سرد بر روی برنج ها بریزید و آن را در قابلمه قرار میدهیم و می گذاریم تا دم بکشد.

 روش کته برنج شیرودی:

پس از شستن و خیس کردن برنج مقداری نمک به آن اضافه می کنیم و آن را به همراه مقداری روغن روی حرارت قرار می دهیم به محض به جوش آمدن حرارت را کم می کنیم تا زمانی که اب کلا تبخیر شود و برنج به آرامی پخته شود.

مقاوم در برابر آفات

برنج شیرودی در مقابل بسیاری از آفات مزارع مقاوم بوده و نیازی به سم پاشی ندارد و از همین جهت گزینه بسیار سالم تری برای مصرف می باشد. همچنین هر چه زمان بیشتری از زمان برداشت آن طی شود یا زمان ماندگاری این محصول بیشتر شود، کیفیت آن افزایش می یابد.شناسایی این نوع برنج، از نوع طارم و هاشمی کار دشواری نیست چرا که عطر زیاد آن به آسانی با برنج شیرودی قابل مقایسه است.آماده سازی بذر برنج در اواخر فروردین تا اردیبهشت انجام میشود و زمان نشاکاری آن از نیمه دوم اردیبهشت آغاز می‌گردد. با توجه به اینکه جمعیت کره زمین همواره در حال افزایش است و طبیعتا به غذای بیشتری نیاز است، متخصصان کشاورزی به فکر چاره ای برای افزایش میزان بهره برداری از زمین‌های کشاورزی افتاده اند. یکی از این اقدامات تغییر ژنتیکی مواد غذایی از جمله برنج است.برنج شیرودی از خانواده برنج پر محصول هست که در استان مازندران به مقدار زیادی کشت می شود.

 قیمت برنج شیرودی

برنج شیرودی به دلیل داشتن ویژگی های همچون خوش پخت و مجلسی بودن و داشتن قیمت مناسب با دیگر انواع برنج ایرانی، محبوبیت خاصی دارد. همچنین پس از پخت دانه‌های این رنج کشیده و بلند هستند و میتوان گفت شیرودی یکی از بهترین برنج های موجود در بازار است.

 خرید اینترنتی برنج شیرودی 

جهت خرید اینترنتی برنج شیرودی می توان برنج شیرودی را به راحتی به صورت عمده یا بسته بندی از طریق وبسایت های آنلاین فروش آنلاین برنج خریداری نمود. برنج شیرودی معمولا دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و بسیار یکدست می باشد، از این رو اگر خرده برنج در این نوع برنج ها مشاهده شود، به احتمال زیاد با سایر برنج ها مخلوط شده است. از این رو به یکدست بودن این نوع از برنج ها در هنگام خرید توجه داشته باشید.

 خرید برنج شیرودی کاویش 

جهت خرید برنج شیرودی کاویش می توانید به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید. همچنین این برنج شیرودی در کیسه های ۱۰ و ۲۰ کیلویی موجود می باشد و سفارش شما پس از تاییدبرای شما ارسال می شود و می توانید درب منزل آن را تحویل بگیرید. فروشگاه اینترنتی مواد غذایی کاویش ارائه دهنده انواع برنج ایرانی اصیل و خوش طعم در سراسر کشور می باشد.