برنج صدری

خرید برنج صدری  

برنج صدری چیست؟

برنج صدری به سه دسته مختلف تقسیم می شود که شامل برنج صدری دم قرمز، دم سیاه و دم زرد می باشد که دم قرمز و دم زرد آن به خاطر کشت و بهره برداری کمتر نسبت به نوع دوم سیاه کمتر عرضه می شوند.برنج ایرانی یکی از اصلی ترین مواد غذایی و بخش جدا نشدنی از سفره هر ایرانی است که خواص زیادی دارد از جمله ویتامینB1  آن در مراقبت از پوست و همچنین کمک به متابولیسم و سیستم ایمنی بدن بسیار مهم و حیاطی است. این برنج گونه ای متفاوت از سایر برنج ها نیست و به صورت جداگانه کشت نمی شود بلکه همان برنج های عطری دم سیاه یا برنج صدری هاشمی است که طی مراحل تولید بوسیله کشاورزان به برنج دودی تبدیل می شود. برنج صدری از خانوده طارم  می باشد و به طور معمول در بیشتر شهرستانهای گیلان کشت می شود که در شهرستانهای فومن و شفت، اراضی بیشتری را به خود اختصاص می دهد. لازم به ذکر است که علاوه بر برنج صدری عطری نوع دودی این برنج هم در گیلان کشت می شود. برنج دودی صدری رنگ تیره تری دارد و بسته به ذائقه افراد، تعدادی  آن را به صورت دودی خالص مصرف می کنند و تعدادی آن را با برنج صدری عطری مخلوط کرده و سپس  آن را مصرف می کند.

 روش نگهداری برنج صدری

آن را در جای کاملا خشک و خنک نگهداری کنید، توجه داشته باشید اگر مکان نگهداری آن مرطوب باشد، برنج شپشک می‌زند و دانه‌های آن به سرعت پودر می شوند و اگر احیاناً برنج شما آفت زد نگران نباشید آن  را در زیر نور آفتاب قرار دهید و مقداری نمک روی آن بپاشید و بعد از یک روز آن را جمع کنید. برنج صدری معطر گیلان را می‌توان به دو روش آبکش و کته طبخ کرد:

 پخت برنج صدری به روش کته

برنج صدری را دوبار بشوید و به مدت چند ساعت آن را درون آب قرار دهید تا کاملاً خیس شود سپس به ازای هر پیمانه برنج سه پیمانه آب و مقداری نمک به آن اضافه کنید همچنین مقداری روغن به آن اضافه کنید و آن را روی حرارت قرار دهید و میزان حرارت آن را کمی زیاد کنید و بعد از ۱۰ دقیقه حرارت را ملایم کنید تا به خوبی دم بکشد.

 پخت برنج صدری به روش آبکش

به ازای هر پیمانه برنج صدری کاویش دو تا سه پیمانه آب بریزید و پنج تا شش ساعت بگذارید تا خیس بخورد سپس آب برنج را به وسیله آبکش جدا کنید و آن را در قابلمه بریزید و مقداری روغن به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت نیم ساعت برنج دم بکشد.

 قیمت برنج صدری

قیمت برنج صدری دم سیاه به دلیل مرغوبیت و کیفیت بسیار مطلوب آن، همچنین عطر و بوی مطبوع از قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر برنج برخوردار است. همچنین برنج هنگام پخت به خوبی قد میکشد و ری بیشتری دارد.در نظر داشته باشید که همیشه قیمت بیشتر به معنی کیفیت بهتر نیست بنابراین همیشه سعی کنید برنج خود را از فروشنده معتبر خریداری نمایید که از این رو میتوانید برنج صدری اصیل ایرانی کاویش را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بسیار مطلوب از فروشگاه مواد غذایی کاویش تهیه بفرمایید.

مزایا و ویژگی برنج صدری

مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که برنج صدری دم سیاه نسبت به نوع صدری دم قرمز و دم زرد از عطر و بوی بیشتری و کیفیت بالاتری برخوردار است که می‌توان از آن برای مصارف خانگی و مجالس و رستوران‌ها استفاده کرد و به دلیل وجود درصد پروتئین بالای آن از ارزش غذایی زیادی برخوردار است و در هنگام پختن له و شفته نمیشود. برنج صدری کاویش بسیار خوش پخت است و پخت آن راحت تر است و پس از پخت تا ساعت ها نرم می ماند و دانه آن بسیار بلند است همچنین در بین برنج های ایرانی از کیفیت بالاتری برخوردار است و بسیار معطر است و عطر و بوی آن به هنگام پخت به خوبی به مشام می رسد. برنج صدری کاویش محصول مورد علاقه  و مورد مصرف مردم گیلان است. در طی فرآیند تولید، برنج صدری دوبار الک می شود تا دانه های شکسته از دانه های سالم جدا شود و محصول نهایی در هنگام مصرف ظاهری کاملاً زیبا داشته باشد.
نوع برنج رنگ منطقه کشت عطر و طعم طبع
صدری استخوانی گیلان بسیار مطبوع سرد
برنج صدری نوع سرد و گرم دارد و نوع سرد آن از کیفیت و تنوع بیشتری برخوردار است و به دلیل نازک بودن آن کرم ساقه خوار نمی‌تواند درون آن نفوذ کند و در نتیجه میزان سم زدایی کمتری برای کشت این برنج به کار می رود که همین فرآیند باعث می‌شود برنج صدری از کیفیت و درصد سلامت بالاتری برخوردار باشد. با توجه به اینکه برنج صدری چندین نوع دارد، اما بیشتر نوع صدری دودی دم سیاه در بازار موجود است و تولید می‌شود و از کیفیت و عطر بیشتری نسبت به چند مدل دیگر برخوردار است. و شما می توانید برنج مرغوب صدری دم سیاه کاویش را از فروشگاه اینترنتی مواد غذایی کاویش تهیه فرمایید.

روش انتخاب برنج صدری اصل

گروه برنج صدری، یک گروه بزرگ و با کیفیت در شمال کشور می باشد که شهرت بسیاری دارد و این برنج در مناطق مختلف شمال کشت می‌شود اما بیشترین نقاط کشت برنج صدری در استان گیلان می باشد.همچنین گاهی این برنج را با انواع دیگر مخلوط می کنند که از کیفیت پایین تری برخوردار می شود. بنابراین باید توجه کنید آن را از فروشنده معتبر خریداری کنید که از این بابت می توانید به کیفیت و خالص بودن برنج صدری کاویش اعتماد کنید و برنج صدری باکیفیت و خوش عطر و طعم گیلان را به هر میزان که نیاز داشته باشید از فروشگاه کاویش تهیه فرمایید.

خرید برنج صدری کاویش

شما می توانید جهت خرید برنج صدری کاویش که در کیسه های ۵ و ۱۰ کیلویی برنج صدری عرضه می شود به صورت آنلاین سفارش دهید و پس از نهایی سازی سفارش در کمترین زمان برای شما ارسال خواهد شد. برنج صدری معطر گیلان جزو محبوب ترین و خوش عطر و طعم ترین برنج در شمال کشور است و مورد پسند ذائقه ایرانی می باشد که فروشگاه مواد غذایی کاویش آن را با بهترین کیفیت و بسته بندی برای مصرف کنندگان محترم به صورت برنج عمده عرضه کرده است.